Najlepsze konta oszczędnościowe w fintechach (PLN i EUR)

Edycja: Najlepsze konta oszczędnościowe w fintechach (PLN i EUR) — październik 2026Aktualizowany co miesiąc

W skrócie: W rankingu na październik 2026 pierwsze miejsce zajmuje bunq — bunq MassInterest PLN z oceną 6,4/10. Oprocentowanie 4,01% (stawka standardowa), okres: bez terminu (stawka standardowa). Porównaliśmy 8 ofert; dane sprawdzone 29 września 2026. Drugie miejsce: Revolut — Revolut Ultra - Oszczędności (5,8/10). Kolejność wynika wyłącznie z opublikowanych ocen, nigdy z prowizji — szczegóły poniżej.

Najlepsze konta oszczędnościowe w fintechach (PLN i EUR) — ranking październik 2026

Dane sprawdzone 29 września 2026

Konta oszczędnościowe w fintechach różnią się oprocentowaniem, walutą i sposobem naliczania odsetek. Poniższe zestawienie porównuje oferty bunq, Revolut i N26 dostępne w PLN i EUR, według stałej kolejności rankingowej opartej na publikowanych wagach.

Warto pamiętać, że gwarancja depozytów zależy od licencji danego dostawcy, a nie od marki aplikacji. Przed założeniem konta należy sprawdzić, jaki podmiot prawny prowadzi rachunek i jaki system gwarancyjny go obejmuje.

Ocena każdego produktu uwzględnia m.in. to, czy dostawca publikuje pełne informacje o warunkach oprocentowania i gwarancji. Brak takich danych obniża wynik, nawet jeśli samo oprocentowanie wygląda konkurencyjnie.

bunq — bunq MassInterest PLN: 6,4/101. bunq — bunq MassInterest PLN6,4Revolut — Revolut Ultra – Oszczędności: 5,8/102. Revolut — Revolut Ultra – Oszczędności5,8Revolut — Revolut Metal – Oszczędności: 5,6/103. Revolut — Revolut Metal – Oszczędności5,6Revolut — Revolut Premium – Oszczędności: 4,9/104. Revolut — Revolut Premium – Oszczędności4,9bunq — bunq MassInterest EUR: 4,6/105. bunq — bunq MassInterest EUR4,6N26 — N26 Instant Savings (Metal): 4,3/106. N26 — N26 Instant Savings (Metal)4,3N26 — N26 Instant Savings (Go): 3,4/107. N26 — N26 Instant Savings (Go)3,4N26 — N26 Instant Savings (Smart): 3,3/108. N26 — N26 Instant Savings (Smart)3,3
Oceny w rankingu (skala 10) · Dane sprawdzone 29 września 2026
1

Top pick · październik 2026

bunq — bunq MassInterest PLN

6,4/ 10

bunq MassInterest PLN zajmuje pierwsze miejsce dzięki najwyższej ocenie w zestawieniu.

Oprocentowanie
4,01%
Rodzaj stawki
standardowa
Okres stawki
bez terminu (stawka standardowa)

Dlaczego to miejsce

  • Oprocentowanie 4,01% ma charakter standardowa i obowiązuje „bez terminu (stawka standardowa)”.
  • Produkt osiągnął najwyższy wynik w rankingu: 6,4/10.

Na co uważać

  • Gwarancja depozytów to „DGS Holandia do 100 000 EUR” — warto zweryfikować szczegóły bezpośrednio u dostawcy.
Dane sprawdzone 29 września 2026

2

Revolut — Revolut Ultra – Oszczędności

5,8/ 10

Revolut Ultra – Oszczędności plasuje się na drugim miejscu z oprocentowaniem 3,25%.

Oprocentowanie
3,25%
Rodzaj stawki
standardowa
Okres stawki
bez terminu (stawka standardowa)

Dlaczego to miejsce

  • Stawka 3,25% ma charakter standardowa i obowiązuje „bez terminu (stawka standardowa)”.
  • Wynik rankingowy to 5,8/10.

Na co uważać

  • Dostępne dane nie zawierają informacji o systemie gwarancji depozytów — tę kwestię należy sprawdzić w regulaminie dostawcy.
Dane sprawdzone 29 września 2026

3

Revolut — Revolut Metal – Oszczędności

5,6/ 10

Revolut Metal – Oszczędności oferuje niższe oprocentowanie niż wariant Ultra.

Oprocentowanie
3%
Rodzaj stawki
standardowa
Okres stawki
bez terminu (stawka standardowa)

Dlaczego to miejsce

  • Oprocentowanie 3% ma charakter standardowa i obowiązuje „bez terminu (stawka standardowa)”.
  • Ocena produktu wynosi 5,6/10.

Na co uważać

  • Brak publicznych informacji o gwarancji depozytów mógł obniżyć ocenę — warto to zweryfikować w warunkach Revolut.
Dane sprawdzone 29 września 2026

4

Revolut — Revolut Premium – Oszczędności

4,9/ 10

Revolut Premium – Oszczędności ma najniższe oprocentowanie wśród wariantów Revolut.

Oprocentowanie
2,25%
Rodzaj stawki
standardowa
Okres stawki
bez terminu (stawka standardowa)

Dlaczego to miejsce

  • Stawka 2,25% ma charakter standardowa i obowiązuje „bez terminu (stawka standardowa)”.
  • Ocena produktu to 4,9/10.

Na co uważać

  • Niższy wynik może częściowo wynikać z braku pełnych informacji o warunkach — szczegóły należy sprawdzić u dostawcy.
Dane sprawdzone 29 września 2026

5

bunq — bunq MassInterest EUR

4,6/ 10

bunq MassInterest EUR to opcja oszczędzania w euro z promocyjną stawką początkową.

Oprocentowanie
3,01% (EUR)
Rodzaj stawki
promocyjna
Okres stawki
3,01% od całości do pierwszego ustalenia progu (1 stycznia lub 1 lipca); potem 1,51% do progu (najwyższe saldo z 6 mies.) i 3,01% od nadwyżki

Dlaczego to miejsce

  • Oprocentowanie 3,01% (EUR) ma charakter promocyjna.
  • Po osiągnięciu progu stawka zmienia się zgodnie z opisem: „3,01% od całości do pierwszego ustalenia progu (1 stycznia lub 1 lipca); potem 1,51% do progu (najwyższe saldo z 6 mies.) i 3,01% od nadwyżki”.
  • Gwarancja depozytów to „DGS Holandia do 100 000 EUR”.

Na co uważać

  • Po przekroczeniu progu stawka spada do 1,51% dla części salda — mechanizm warto prześledzić w regulaminie przed założeniem konta.
Dane sprawdzone 29 września 2026

6

N26 — N26 Instant Savings (Metal)

4,3/ 10

N26 Instant Savings (Metal) zajmuje szóste miejsce z oprocentowaniem 1,5% (EUR).

Oprocentowanie
1,5% (EUR)
Rodzaj stawki
standardowa
Okres stawki
bez terminu (stawka standardowa)

Dlaczego to miejsce

  • Stawka 1,5% (EUR) ma charakter standardowa i obowiązuje „bez terminu (stawka standardowa)”.
  • Ocena produktu to 4,3/10.

Na co uważać

  • Brak informacji o gwarancji depozytów w dostępnych danych — tę kwestię trzeba zweryfikować bezpośrednio u N26.
Dane sprawdzone 29 września 2026

7

N26 — N26 Instant Savings (Go)

3,4/ 10

N26 Instant Savings (Go) ma jedno z niższych oprocentowań w zestawieniu.

Oprocentowanie
0,5% (EUR)
Rodzaj stawki
standardowa
Okres stawki
bez terminu (stawka standardowa)

Dlaczego to miejsce

  • Oprocentowanie 0,5% (EUR) ma charakter standardowa i obowiązuje „bez terminu (stawka standardowa)”.
  • Wynik rankingowy to 3,4/10.

Na co uważać

  • Niski wynik może odzwierciedlać ograniczoną liczbę publikowanych szczegółów — warto sprawdzić pełne warunki konta.
Dane sprawdzone 29 września 2026

8

N26 — N26 Instant Savings (Smart)

3,3/ 10

N26 Instant Savings (Smart) zamyka ranking z najniższym oprocentowaniem i najniższą oceną.

Oprocentowanie
0,3% (EUR)
Rodzaj stawki
standardowa
Okres stawki
bez terminu (stawka standardowa)

Dlaczego to miejsce

  • Stawka 0,3% (EUR) ma charakter standardowa i obowiązuje „bez terminu (stawka standardowa)”.
  • Ocena produktu to 3,3/10.

Na co uważać

  • Niska ocena sugeruje, że część informacji o warunkach nie jest publicznie dostępna — przed założeniem konta warto to sprawdzić.
Dane sprawdzone 29 września 2026

Porównanie

Liczby ze stron dostawców. Kolejność wyłącznie według oceny. Dane sprawdzone 29 września 2026.
# Produkt Oprocentowanie Rodzaj stawki Kwota objęta stawką Okres stawki Ocena
1 bunq — bunq MassInterest PLN 4,01% standardowa bank nie podaje bez terminu (stawka standardowa) 6,4
2 Revolut — Revolut Ultra – Oszczędności 3,25% standardowa bank nie podaje bez terminu (stawka standardowa) 5,8
3 Revolut — Revolut Metal – Oszczędności 3% standardowa bank nie podaje bez terminu (stawka standardowa) 5,6
4 Revolut — Revolut Premium – Oszczędności 2,25% standardowa bank nie podaje bez terminu (stawka standardowa) 4,9
5 bunq — bunq MassInterest EUR 3,01% (EUR) promocyjna bank nie podaje 3,01% od całości do pierwszego ustalenia progu (1 stycznia lub 1 lipca); potem 1,51% do progu (najwyższe saldo z 6 mies.) i 3,01% od nadwyżki 4,6
6 N26 — N26 Instant Savings (Metal) 1,5% (EUR) standardowa bank nie podaje bez terminu (stawka standardowa) 4,3
7 N26 — N26 Instant Savings (Go) 0,5% (EUR) standardowa bank nie podaje bez terminu (stawka standardowa) 3,4
8 N26 — N26 Instant Savings (Smart) 0,3% (EUR) standardowa bank nie podaje bez terminu (stawka standardowa) 3,3

Jak oceniamy w tym rankingu

Każdy produkt dostaje ocenę w skali 10 według kryteriów poniżej. Liczby pochodzą wyłącznie z opublikowanych stron dostawców; czego nie da się potwierdzić, obniża ocenę zamiast być zgadywane. Prowizja nigdy nie wpływa na ocenę.

  • Oprocentowanie (w walucie konta)60%
  • Kwota objęta stawką20%
  • Pewność stawki20%

Pytania

Czy oszczędności w fintechach są objęte gwarancją depozytów?

Zależy to od licencji i kraju rejestracji danego dostawcy. Niektóre produkty w zestawieniu podają konkretny system gwarancyjny, inne nie publikują tej informacji — w takim przypadku warto sprawdzić regulamin dostawcy.

Czy oprocentowanie konta oszczędnościowego może się zmienić?

Tak, część ofert ma stawkę promocyjną obowiązującą tylko do określonego progu lub terminu, po czym stosowana jest niższa stawka standardowa. Szczegóły takiego mechanizmu są opisane w warunkach konkretnego produktu.

Dlaczego niektóre produkty mają niższą ocenę mimo podobnego oprocentowania?

Ocena uwzględnia też dostępność informacji o warunkach i gwarancjach. Brak publikowanych szczegółów obniża wynik, nawet jeśli samo oprocentowanie jest zbliżone do konkurencji.

Ta strona opisuje produkty i nie jest doradztwem finansowym ani inwestycyjnym. Przed otwarciem konta sprawdź aktualne warunki u dostawcy.

Poprzednie edycje